Saff KAZDAĞLARI, bulunduğu bölgenin en önemli yatırımlarının başında geliyor. Peyzaj tasarımı, nitelikli ve araştırıcı mimarisiyle öne çıkan projenin özgün dilini destekledi. Oralı olmakla birlikte, geleceği öngörebilmek ve doğanın toprağını en üst düzeyde korumak amacıyla güçlü peyzaj kararları alarak evrensel bir değer oluşturulması hedeflendi. Bu hedef doğrultusunda tüm konut grupları, kullanıcıların kendilerini doğa içinde hissetmeleri üzerine kurgulandı. Projenin tümünde kullanıcıların kesintisiz olarak dolaşabilecekleri, dolaşırken uğrayabilecekleri parkurlar ve programlar oluşturularak her yaş grubunun kendilerine ait hissettikleri bahçe kullanımları oluşturuldu. 

Mevcut ağaçlar kadar alanın geçmişindeki zeytincilik ve meyvecilik, bizi süs bitkileri kadar yenilebilir bitkilerle de keyifli bir ortam tasarlamaya yönlendirdi. Bu bağlamda tarım da ihmal edilmedi. Tüm bu peyzaj karakteri büyük ölçekte bir ekosistem yaratılmasına olanak sağladı. Bu nedenle mevcut fauna ve flora çok özenle korunuyor ve geliştiriliyor. Proje kapsamı içinde yapı adalarındaki tüm boşluklar komşuluk ilişkisi dahilinde keyifli birer dinlenme, buluşma, gözlem yapma ve çocuklarla birlikte keyifli zaman geçirme alanları olarak ele alınıyor. 

Doğayla buluşulan tüm alanlar birer doğa parkuru olarak tasarlandı. Beden terapisi için insan bioritmi doğaya özdeş̧ bir ritimde tasarımın hep merkezinde yer aldı. Projede yer verilen kamusal, yarı kamusal ve özel alanların karşılığı olan peyzaj yaklaşımları ile insanın merkezde olduğu bir çevre bilinci izlendi. 

DOÇ. DR. DENİZ ASLAN

Deniz Aslan, 1986 Yılında İTÜ Mimarlık Fakültesinden Mimar olarak mezun oldu. 1989 Yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Peyzaj Planlama Programında Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak Yüksek Mimar – Peyzaj Mimarı unvanı aldı. 2000 Yılında İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü̈ Bina Bilgisi Doktora Programını bitirerek Doktor unvanı, 2018 yılında Doçent unvanı aldı. 

1989-2017 Yılları arasında İTÜ Mimarlık Fakültesinde Öğretim Üyesi olarak görev yapmış olan Deniz Aslan, Mimarlık ve Peyzaj Mimarlığı alanında Ulusal ve Uluslararası projelere katılmış ve tasarımları Ulusal ve Uluslararası birçok dergide yayınlanmıştır. 

Ulusal ve Uluslararası akademik çalışmalarda ve yarışmalarda da jüri üyesi olarak yer alan Deniz Aslan ve Sevim Aslan DS Mimarlık’ın kurucu ortağıdır.